У селі Заріцьк Рівненського району місцеві жителі виявили на городі плити часів Київської Русі

Опубліковано:
2 Червня, 2020 о 19:12
У селі Заріцьк Рівненського району місцеві жителі виявили на городі плити часів Київської Русі
Фото з мережі Інтернет

У Рівненській області в селі Заріцьк місцеві жителі виявили на городі кілька кам’яних плит.

Як повідомляє «ТСН», ці плити часів Київської Русі. Пише https://rivnepost.rv.ua

Зараз науковці рятують середньовічні знахідки, адже бояться, щоб місцеві їх не розбили. Селянка Тетяна Воляник розповідає, що мусили відсунути кам’яні брили від городу, адже вони заважали трактору:

«Вони років з п’ятнадцять лежали у траві, бо ніхто не знав, що це таке».

Колись в селі старожили розповідали, що у полі було захоронення, про те, у якому самі місці, вони не знають. Адже поле велике. Археологи діляться, що у таких кам’яних саркофагах ховали найвищу знать – князів. Восени, коли селяни зберуть врожай, на місці знахідки археологи проведуть розкопки.

Наразі плити доставили до музею Пересопниця.

Джерело: https://rivnepost.rv.ua

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Рівненщини
Теги: #археологи, #Заріцьк, #князі, #новини рівненщини, #новини рівного, #поховання, #рівне, #рівненські новини
Статті
Інтерв'ю
Пастушенко Андрій Семенович
20:33, 17 Квітня, 2026

За десять років підняв Рівненське обласне відділення НВМС на високий рівень, – Андрій Пастушенко

Блоги
ТОП новини рівненщини: